• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
Madarak és fák Nyomtatás

Fák. Olyanok mint az emberek. Személyiségek. Minden fa más. Míg óvodában csupán a formákat, színeket kell megismertetni a gyerekekkel, addig az iskolás diákoknak már felhasználhatjuk a képzeletét is. Minden fa hasonlít ugyanis valamire csak – megfelelő körülmények közt – erre rá kell vezetni a foglalkozáson résztvevő gyerekeket. Ahhoz, hogy a gyermekekhez igazán közel kerüljenek az élőlények (s velük együtt a természet is) legfontosabb, hogy az érzékszervekre célirányosan hassunk. Növények esetében ez legfőképpen a szaglás, az ízlelés és a tapintás. Ahhoz, hogy azonosítsunk egy növény fajt, látnunk kell, de ahhoz, hogy közel is érezzük magunkhoz, szükségünk van a fentiekre is. A fákkal foglalkozó programunkon pontosan ezt tesszük.

Madarak. Ki nem szereti azt az érzést, amikor egy kis tollpamacs fekszik a kezében, és amelynek a szíve úgy kalapál, hogy majd kiugrik a mellkasából. Nem sok ember van, akiben ne ébredne fel az ösztön arra, hogy megvédje ezt a csöppséget. A kisgyerekeknél ez még fokozottabban igaz. Ha erre lehetőségünk van, akkor nincs is szükség fajnevek megtanulására. A gyermek úgyis utána fog járni, hogy mi is annak a csöppségnek a neve. Legtöbbször nincs arra lehetőség, hogy élő, izgő-mozgó madarakat adjunk a gyerekek kezébe, ám mindezt többé-kevésbé pótolni lehet. Ehhez nem kell más, mint beleélés, képzelet. Ami pedig mindezt kiváltja az egy magával ragadó játék.

 

A foglalkozás választható egy modulban is, vagy külön-külön, részletesebb kidolgozottságban.

 

A foglalkozások ára: 13.000 Ft / 45 perc

 

Fényképeink

Statisztika

Tagok : 1203
Tartalom : 45
Webcímek : 7
Tartalom találatai : 111810